KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15033487

nr 1503 3487

Gudrun Arninge

(1912-1994), Sverige

Oljemålning, Solen och Tjuren Öland. Signerad, daterad -70. Olja på duk, 49x65 cm, yttermått inklusive ram: 53x70 cm

Gudrun Arninge, född 1912 i Arvika, död 1994, svensk målare.

Utrop:

500 kr

Såld:

150 kr

måndag 21 november 2022
kl 18:57:19

19/11 18:44:06 1      100 kr
21/11 18:12:06 2      Vinnande bud

Gudrun Arninge

Läs mer om Gudrun Arninge